przejdź do zawartości

W dniu 29.05.2020r. na Zajezdni Autobusowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. odbyło się uroczyste przekazanie

W dniu 29.05.2020r. na Zajezdni Autobusowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. odbyło się uroczyste przekazanie 6 sztuk autobusów elektrycznych wraz z 3 ładowarkami do ładowania autobusów oraz 6 sztuk autobusów hybrydowych (w tym 2 przegubowe) zakupionych w ramach projektu pt. „Ekologiczny Konin- rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego”, nr RPWP.03.03.01-30-0002/16 dla Działania 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Autobusy są bardzo nowoczesne, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, Wyposażone są między innymi w monitoring, automaty do sprzedaży biletów, klimatyzację w całej przestrzeni pasażerskiej. Ponadto w każdym autobusie znajduje się panel LCD, wyświetlający trasę oraz kolejne przystanki. Dostawcą wszystkich autobusów oraz ładowarek jest firma Solaris Bus & Coach S.A.

Dodatkowo do użytkowania oddana została aplikacja do zarządzania flotą pojazdów oraz systemu informacyjnego tablic wraz z systemem dyspozytorskim, zakupiona również w ramach w/w projektu. Jednym z elementów systemu, jaki powstał z myślą o pasażerach komunikacji miejskiej, jest aplikacja OnTime. Dzięki tej aplikacji można sprawdzić położenie pojazdów transportu publicznego, trasę wybranej linii, przesiadki, rzeczywiste odjazdy itd. Wykonawcą systemu jest firma PIXEL sp. z o.o.

Łączna wartość zamówienia wynosi  30.252.711,00 zł brutto, czego 20.906.345,00 zł zostało dofinansowane z Unii Europejskiej.

 
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas