Z ŻYCIA FIRMY - Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o.

Idź do spisu treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI
 
 
XVI MISTRZOSTWA POLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W dniach 23-25.03.2017r  Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej w Warszawie oraz Miejski Zakład Komunikacji w Koninie byli organizatorami XVI Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej Zakładów Komunikacji Miejskiej. W tym roku gościliśmy 11 drużyn z komunikacji miejskich oraz otoczenia komunikacji miejskiej z całej Polski: Warszawa, Poznań, Płock, Kórnik, Lublin, Łodź, Kraków, Toruń, Tramwaje Szczecińskie, ZDiTM Szczecin, Solaris Serwis. W rozgrywkach wzięła udział również nasza drużyna MZK Konin. Po raz trzeci tytuł Mistrza i Puchar Prezesa IGKM zdobyła właśnie drużyna MZK Konin, która finałową walkę rozegrała z MPK Lublin pokonując rywala 6:1.  Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim drużynom dziękujemy za udział i wspaniałą grę.


III miejsce zdobyła drużyna z MPK Kraków.


Pozostałe nagrody i wyróżnienia:


Najstarszy zawodnik  - Eugeniusz Leszczyński – Tramwaje Szczecińskie
Najlepszy bramkarz   – Andrzej Janke – MZK Konin
Król strzelców  - Przemysław Skibiszewski – MZK Konin
Najlepszy piłkarz   – Kamil Gór
acki  - MPK Lublin
Nagroda specjalna dla bramkarza za mecz finałowy- Krzysztof Tryk – MPK Lublin 
 
XV MISTRZOSTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Drużyna MZK Konin po raz szósty w historii rozgrywek została zwycięzcą XV Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

 
AKCJA "BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NA DRODZE"

1 czerwca br. Miejski Zakład Komunikacji dla swoich najmłodszych pasażerów przygotował niespodziankę. W ten dzień z okazji Dnia Dziecka podróżującym naszymi autobusami dzieciom panie rozdawały kamizelki odblaskowe oraz inne gadżety odblaskowe. Akcja miala na celu poprawę widoczności dzieci, a przez to ich bezpieczeństwo na drogach.

 
 
TESTUJEMY AUTOBUS ELEKTRYCZNY

Od  3 września br. na linii "50" testujemy autobus elektryczny. Atutem taboru jest brak  spalin i bardzo cicha praca silnika. Autobus całkowicie zasilany jest za pomocą baterii. Ładowanie pojazdu zajmuje około 4 godzin. Na pełnym akumulatorze autobus może przejechać około 150 km. Już teraz wiadomo, że autobus podoba się zarówno pasażerom jak i kierowcom.

 
XIV MISTRZOSTWA POLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W dniach 05-08.03.2015r  Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej w Warszawie oraz Kórnickie Przedsiębiorstwo Autobusowe „KOMBUS” sp. z o.o. byli organizatorami XIV Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej  o Puchar Prezesa IGKM. W piłkarskich zmaganiach udział wzięło 12 drużyn z całej Polski: MPK Kraków, SOLARIS, KM Płock, KM Koziegłowy, MZK Konin, MZK Toruń, MPK Lublin, MPK Poznań, Kombus Kórnik, MPK Łódź, Tramwaje Szczecińskie oraz ZDiTM Szczecin.

Tym razem bezkonkurencyjną okazała się nasza drużyna „MZK MOTOR”, która finałową walkę rozegrała z MPK Poznań pokonując rywala 5:1, tym samym zdobywając tytuł MISTRZA  i Puchar Prezesa IGKM.                  
W meczu półfinałowym MZK MOTOR pokonał MPK Kraków 3:1.
SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM MISTRZOM !!!!!!!!!


 
 
XIII MISTRZOSTWA POLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W dniach 27.02-01.03.2014r w Płocku odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Organizatorzy rozgrywek tj. Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej oraz Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o. gościli w tej edycji mistrzostw 14 drużyn z całej Polski.  Do piłkarskich zmagań stanęli przedstawiciele MPK Kraków, MPK Lublin, MPK Poznań, Tramwai Szczecińskich, Tramwai Śląskich, Komunikacji Miejskiej-Płock, Kombus Kórnik, MPK Wrocław, MPK Łódź, MZDiK Radom, MZA Warszawa, Solarisa, płockiej Straży Miejskiej oraz przedstawiciele MZK Konin MOTOR MZK. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Krakowa, która walkę finałową o mistrzostwo rozegrała z naszą drużyną tj. MOTOR MZK, tym samym  zdobywając Puchar Prezesa IGKM. Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Płocka – Andrzeja Nowakowskiego i II miejsce na podium otrzymała więc nasza drużyna, natomiast Puchar Prezesa KM-Płock – Janusza Majchrzaka i III miejsce otrzymała drużyna z Lublina. Gratulujemy naszej drużynie II miejsca! Cieszymy się również, że najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik – Przemysław Skibiszewski. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 
 
JUBILEUSZ 35-LECIA MZK

26 lipca 2012 roku świętowaliśmy jubileusz 35-lecia istnienia komunikacji miejskiej. Uroczystość odbyła się w Sali Ratuszowej. Dyrektor Mirosław Pachciarz przypomniał wszystkim obecnym na uroczystości historię komunikacji miejskiej w Koninie. Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było uroczyste poświęcenie i przekazanie sztandaru, którego fundatorami są: MZK, pracownicy MZK oraz NSZZ Pracowników MZK w Koninie. Był też czas na wyróżnienia dla zasłużonych pracowników. Zaproszeni goście na czele z Prezydentem Józefem Nowickim składali gratulacje i życzenia dalszej pomyślności w funkcjonowaniu firmy. Jak powiedział Prezydent Józef Nowicki - "Takiego taboru mogą nam pozazdrościć miasta dużo bogatsze od nas. Rośnie serce, gdy patrzy się na kierowców MZK, którzy pod krawatem i z uśmiechem wożą pasażerów". Rzeczywiście taboru może nam pozazdrościć nie jedna komunikacja miejska w Polsce, a i kierowców pewnie też. Jubileusz to wspomnienia, ale też zobowiązanie, by jakość naszej komunikacji była jak najlepsza. Zapraszamy do galerii z tej uroczystości.

 
 
X JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA POLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ ZAKŁADÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

W dniach 10-13.03.2011r  Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej w Warszawie, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie oraz NSZZ Pracowników MZK w Koninie byli organizatorami X Jubileuszowych Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej Zakładów Komunikacji Miejskiej. W mistrzostwach udział wzięło 12 drużyn z komunikacji miejskich z całej Polski: Warszawa, Poznań, Inowrocław, Chorzów, Ełk, Wrocław, Płock, Kórnik, Lublin, Łodź, Kraków oraz MZK Konin jako gospodarze. Ponadto w mistrzostwach wzięła udział drużyna z niemieckiej firmy BOGESTRA z Bochum. Tytuł mistrza obroniła (po raz drugi z kolei) drużyna reprezentująca nasz zakład MOTOR MZK . SERDECZNIE GRATULUJEMY. Zapraszamy do galerii


 
 
LIST GRATULACYJNY WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO

9 lutego br. Dyrektor MZK odebrał od Wojewody Wielkopolskiego Pana Piotra Florka list gratulacyjny z okazji otrzymania Certyfikatu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Wraz z gratulacjami Dyrektor przyjął życzenia "dalszych sukcesów, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych, równie udanych lat działalności".

 
 
PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY

W dniu 04 grudnia 2009r. nasz zakład zdobył  tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Certyfikat otrzymał Dyrektor na uroczystości Gali „Przedsiębiorstw i Gmin Fair Play” w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.

Otrzymanie tytułu i Certyfikatu „Przedsiębiorstwa Fair Play” 2009 roku jest naszym dużym sukcesem.


 
KOMISJA AUTOBUSOWA

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie wraz z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej w Warszawie zorganizował w dniach 26-27.11.2009r posiedzenie Komisji Autobusowej, które odbyło się w Licheniu Starym. W spotkaniu wzięło udziało ponad 120 osób z 63 firm. Tematem wiodącym komisji była Ochrona przeciwpożarowa w autobusach komunikacji miejskiej”.

Podczas dwudniowego spotkania swoje referaty i prezentacje wygłosili:

1. Pożary autobusów transportu publicznego - Janusz Bosakirski, MZA   Sp. z o.o. Warszawa
2. Bezpieczeństwo przewozu pasażerów w świetle prawa Unijnego - Jerzy Kownacki, Instytut Transportu Samochodowego
3. Profilaktyka przeciwpożarowa w autobusach MPK Poznań - Dariusz Musielski, MPK Poznań  Sp. z o.o.
4.Wymagania w zakresie bezpieczeństwa w autobusach w Niemczech - Torsten Schulz, Jürgen Sauerwein – “Bogestra” Bachum

5. Rozwiązania konstrukcyjne, stosowane przez producentów autobusów w aspekcie poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego:

- Scania Polska S.A.
- Solaris Bus &Coach S.A.   
- MAN Truck&Bus Polska Sp. z o.o.

Prezentacji systemów gaśniczych dokonały niżej wymienione firmy:

- Fire Trace, Polskie Autobusy Sp. z o.o., Jelcz Motors,
- Tezana Sp z o.o.,
- Kidde Polska Sp. z o.o.,
- Przedsiębiorstwo Usługowe POŻ - Pliszka Sp. z o.o.,
- Drabpol  Sp. Jawna, Drabczyński i Wspólnik,
- EL – CAB Sp. z o.o.,
- Voith Turbo Sp. z o.o.

Po teoretycznych prezentacjach systemów gaśniczych, dwie z w/w firm na zewnętrz budynku dokonały praktycznego pokazu działania systemów : DAFO – prezentowane przez firmę        EL-CAB sp. z o.o. oraz  FOGMAKER- prezentowane przez firmę Voith Turbo sp. z o.o.
 
TRZYTYSIĘCZNA SCANIA

3 września br. do rąk Dyrektora MZK Konin trafiły kluczyki do 3.000 autobusu miejskiego, wyprodukowanego przez Scania Production Słupsk. W uroczystości przekazania udział wziął Prezydent Miasta Konina Kazimierz Pałasz oraz dyrektorzy ze słupskiej fabryki Scania - Gerd Flodkvist i Eghert Holm. Więcej informacji w wywiadzie z Dyrektorem MZK Mirosławem Pachciarzem - czytaj w załączniku.

 
 
NOWE AUTOBUSY Z BILETOMATAMI

W połowie m-ca sierpnia br. na ulice naszego miasta wyruszyły dwa nowe autobusy marki SCANIA. Za kierownicą jednego z nich zasiadł Pan Piotr Włodarczyk – zwycięzca tegorocznego konkursu na „Najsympatyczniejszego kierowcę MZK”. Po raz pierwszy autobusy są wyposażone w biletomaty. To wygodne rozwiązanie dla naszych klientów zwłaszcza, że cena biletu zakupionego w biletomacie będzie taka sama jak w punktach sprzedaży. Życzymy przyjemnego podróżowania. 
KONKURS ROSTRZYGNIĘTY

Konkurs na "Najsympatyczniejszego kierowcę MZK" rozstrzygnięty. Tytuł najsympatyczniejszego kierowcy MZK otrzymał, podobnie jak w roku 2008, Pan Piotr Włodarczyk. Pozostali laureaci konkursu to Artur Karwacki i Stanisław Rachota. GRATULUJEMY.

 
 
MONITORING W AUTOBUSACH

Wszystkie ostatnio nabywane nowe autobusy zaopatrzone są w system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego. Monitoring wpływa na bezpieczeństwo zarówno kierowców, pasażerów jak i innych uczestników ruchu.


 
 
AUTOBUS HYBRYDOWY

Na początku marca br. MZK  na linii „50” testował przegubowy autobus hybrydowy.
Użytkowanie takiego autobusu to przede wszystkim walory ekologiczne.
MZK przeprowadzi ocenę techniczną tego autobusu.
Jeśli wypadnie ona pozytywnie, być może MZK będzie starać się  o ich zakup.

Już dziś wiadomo, że autobus cieszył się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów..

Hybryda
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego