przejdź do zawartości
Aktualności

1 lipca wraca wakacyjna linia "PG" do Przystani Gosławice

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie informuje, że od 1 lipca uruchamia wakacyjną linię "PG", kursującą wahadłowo pomiędzy przystankami "Elektrownia" i "Przystań Gosławice" położonymi przy ul. Przemysłowej, a przystankiem na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego "Przystań Gosławice".
Linia PG jest bezpłatna. Kursuje we wszystkie dni tygodnia w godzinach 11 - 19, zgodnie z rozkładem skomunikowanym głównie z linią "56".
Szczegółowy rozkład znajdziecie również na https://rozklady.mzk-konin.com.pl/ oraz na przystankach.
To już czwarte wakacje, podczas których autobusem MZK, mieszkańcy Konina dojadą na miejską plażę. W poprzednich latach linia "PG" cieszyła się dużą popularnością, a w słoneczne dni, przeżywała wręcz oblężenie. Mamy nadzieję, że i w tym roku, zrezygnujecie z prywatnych aut i jadąc na "Przystań Gosławice" wybierzecie komunikację miejską.

Przystań Gosławice to piękny, zielony obiekt miejski z plażą nad Jeziorem Pątnowskim, przystanią jachtową, boiskiem do plażowej piłki siatkowej i ręcznej, placem zabaw dla dzieci i siłownią plenerową, wypożyczalnią sprzętu pływającego, zapleczem gastronomicznym oraz bezpiecznym miejscem do rozpalania ogniska i grillowania. Przystań Gosławice to idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji dla całych rodzin, położone na terenie miasta.

    
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas