przejdź do zawartości
Aktualności

1 Lutego zmiana trasy i rozkładu jazdy linii nr 50

Informujemy, iż od 1 lutego 2022 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy linii nr "50". Autobusy rozpoczynać i kończyć swój bieg będą na pętli przy ulicy PIŁSUDSKIEGO z jednoczesnym wjazdem na przystanki "Nadrzeczna".
Na pętli "Nadrzeczna" zmieniona zostanie funkcjonalność poszczególnych przystanków:
[▶] Autobusy jadące z pętli "Piłsudskiego" w kierunku Dworca PKP i V osiedla zatrzymywać się będą na aktualnym przystanku początkowym (201-01)
[▶] Autobusy jadące z V osiedla, Dworca PKP w kierunku pętli "Piłsudskiego" zatrzymywać się będą w miejscu aktualnego przystanku końcowego (techniczny 201-00).
[ℹ] Zatrzymanie na przystanku technicznym ma na celu tymczasowe wypróbowanie funkcjonowania rozwiązania ułatwiającego orientację dla pasażerów w związku z okrężnym charakterem linii i zarazem jej "kieszeniowym" wjazdem w tej lokalizacji. Jeśli testy przejdą pomyślnie, rozwiązanie to zostanie utrzymane w charakterze stałym.
Poniżej zamieszczamy mapkę sytuacyjną. Prosimy o zapoznanie.
[⏰] Zmienione zostaną godziny odjazdów wszystkich kursów. Utrzymana zostanie częstotliwość kursowania wynosząca w szczycie ok. 15 minut.

[⏺]  Kursy "szkolne" zawieszane na okres wakacji nie będą również jeździć w czasie ferii zimowych.
[⏺] Korekcie uległy także czasy międzyprzystankowe z wyszczególnieniem pór funkcjonowania celem zredukowania ewentualnych opóźnień na trasie związanych np. ze szczytem komunikacyjnym.
[⏺] Na wyświetlaczach zewnętrznych autobusów linii "50" pojawiać się będą dodatkowe napisy (wyszczególnienia) "przez V OSIEDLE" oraz "przez NADRZECZNĄ" - to również pomoc orientacji dla pasażerów wsiadających na Dworcu PKP

[⏺] Przypominamy, iż od 1 lutego zmieniona zostanie także trasa linii "69" (skrócenie do Piłsudskiego). W miejscu tym pasażerowie będą mogli przesiąść się do "sztandarowej" 50-tki.
Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z rozkładem jazdy.
1 LUTEGO ZMIANA TRASY I ROZKŁADU JAZDY LINII NR
1 LUTEGO ZMIANA TRASY I ROZKŁADU JAZDY LINII NR
1 LUTEGO ZMIANA TRASY I ROZKŁADU JAZDY LINII NR
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%