przejdź do zawartości
Aktualności

45 lat temu konińska komunikacja rozpoczęła swoją działalność

Jest 1 września 2022 roku.
Konińscy uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny.
Wielu z nich pojechało dziś do szkoły autobusem komunikacji miejskiej, podobnie jak ich rówieśnicy 45 lat temu, kiedy to na ulice naszego miasta wyjechały pierwsze autobusy ZKA.
Konińska komunikacja miejska zaczęła pisać swoją historię.
1 września 1977 roku w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Oddziale Dróg i Ulic, którego dyrektorem był Wacław Buciak, wyodrębniony został dział o nazwie Zakład Komunikacji Autobusowej, w skrócie ZKA.
Jego pierwszym kierownikiem został pan Zbigniew Wieczorek, podlegający bezpośrednio pod dyrektora ds. eksploatacji i zaplecza - Stefana Kasińskiego.

Jubileusz 45-lecia konińskiej komunikacji miejskiej będziemy świętować przez prawie cały miesiąc, mając nadzieję, że dołączycie do nas. Szczegóły wydarzeń, które będą towarzyszyły obchodom, będziemy podawali na bieżąco.

Dziś, w tym szczególnym jubileuszowym dniu, mamy dla Was konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na jedno łatwe pytanie, by stać się posiadaczem zestawu upominków od Solaris Bus & Coach. Odpowiedź proszę przesłać na adres e-mail: zapisy@mzk-konin.com.pl Trzy pierwsze prawidłowe odpowiedzi będą premiowane nagrodą.
A pytanie brzmi:
Ile autobusów marki Solaris posiada w swoim taborze Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o.?
45 lat temu konińska komunikacja rozpoczęła swoją działalność
45 lat temu konińska komunikacja rozpoczęła swoją działalność
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%