przejdź do zawartości
Aktualności

Europejski Tydzień Mobilności 16 - 22 września

"Lepsze połączenia" to temat przewodni rozpoczynającego się w piątek 16 września 21. EUROPEJSKIEGO TYGODNIA MOBILNOŚCI !!
 
Wybrany na 2022 rok temat odzwierciedla pragnienie mieszkańców, jakim jest ponowny kontakt z innymi ludźmi po wielu miesiącach izolacji, obostrzeń i ograniczeń. Ludzie mogą pozostawać w
kontakcie, spotykając się na miejskich placach, czy też korzystając z transportu publicznego. Lepsze połączenia oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Lepsze połączenia to dla Nas, Operatora publicznego transportu zbiorowego w Koninie, zadanie priorytetowe, by wszystkim mieszkańcom zapewnić dostęp do komunikacji miejskiej.
 
Europejski Tydzień Mobilności jest okazją, by zachęcić mieszkańców Konina to sprawdzenia, co dziś w komunikacji miejskiej "piszczy".
A dzieje się wiele.
☑️ Po pierwsze16 września: Jubileusz 45-lecia Konińskiej Komunikacji Miejskiej.
☑️ Po drugie 17 września: Dzień Otwarty na Zajezdni MZK.
☑️ Po trzecie 22 września: Europejski Dzień bez Samochodu.
 
Przesiadaj się i jedź z nami! Autobusami!!

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas