przejdź do zawartości
Aktualności

Gala Jubileuszowa - koncert Hanny Banaszak

1 września 1977 roku w wyniku decyzji o wyodrębnieniu ZAKŁADU KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ z Oddziału Dróg i Ulic, Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie, rozpoczęła się historia konińskiej komunikacji miejskiej. Pierwszym kierownikiem ZKA był Zbigniew Wieczorek, podlegający bezpośrednio pod dyrektora ds. eksploatacji i zaplecza - Stefana Kasińskiego  - późniejszego dyrektora MPK, czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, w które zakład przekształcił się w 1983 roku. Osiem lat później przedsiębiorstwo przyjęło nazwę Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, do której w 2018 roku dodaliśmy "sp. z o.o.".
Historię konińskiej komunikacji miejskiej piszemy już 45 lat - My, pracownicy MZK i Wy, nasi pasażerowie, kontrahenci, miłośnicy.
Zaczynaliśmy niezwykle skromnie, z zaledwie pięcioma autobusami marki Jelcz i kilkunastoma kierowcami. Dziś mamy w taborze prawie 60 nowoczesnych autobusów, którymi jeździ ponad 120 kierowców. Stawiamy na rozwój sieci, inwestujemy w nowoczesne technologie w publicznym transporcie zbiorowym, by naszym pasażerom zapewnić jak nalepszy dostęp do naszych usług. A to nie koniec, bo mamy nadzieję zapisać jeszcze wiele kart w tej historii. Liczymy, że z Waszym wsparciem.

Historia, którą tworzymy wymaga, by godnie ją uczcić. Dlatego zapraszamy na Jubileuszową Galę z okazji 45-lecia Konińskiej Komunikacji Miejskiej, którą uświetni koncert Hanny Banaszak, 16 września o godz. 14:00 do CKiS-DK OSKARD. 
Sponsorem koncertu Hanny Banaszak jest Solaris Bus & Coach producent autobusów i trolejbusów.


 
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas