przejdź do zawartości
Aktualności

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. informuje, że od 30 października do 1 listopada 2021 r. uruchamia 3 dodatkowe linie specjalne dojeżdżające do cmentarzy. Wprowadzone zostaną również zmiany na trasach linii 57 i 58, związane z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ulicy Kolskiej, od piątku wieczorem do godzin porannych 2 listopada. Autobusy tych linii, jadąc w kierunkach Brzeźno i Szczepidło, będą omijały przystanek Cmentarz Kolska. Pasażerów linii 58 prosimy o korzystanie z przystanku Europejska na ulicy Kolskiej pod estakadą. 2 listopada w godzinach porannych również linia 71 w kierunku Brzeźna i Potażnik pojedzie objazdem, do momentu przywrócenia stałej organizacji ruchu na ulicy Kolskiej, która nastąpi najpóźniej do godziny 10:00. Przystanki położone przy Wale Tarejwy i Kolskiej nie będą obsługiwane.

Linie specjalne
Linia C1: Cmentarz Komunalny -  Cmentarz Kolska przez Dworzec PKP i z powrotem.
Autobusy w obu kierunkach pojadą 4-5 razy na godzinę, z częstotliwością co około 12 minut.


  

Linia C2: Poznańska – Cmentarz Komunalny przez Zatorze i z powrotem, z częstotliwością co pół godziny w obu kierunkach.


 

Linia C3: Topazowa – Cmentarz Kolska i z powrotem, z kursami co pół godziny w obu kierunkach.

 

Wszystkie linie specjalne będą woziły pasażerów w godzinach od 8.30 do 18.00.
Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na przystankach oraz na naszej stronie internetowej i w aplikacji OnTime.

W rejonie konińskich nekropolii przy ulicy Staromorzysławskiej oraz cmentarza przy ulicy Kolskiej, wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu, ustanawiająca ruch jednokierunkowy na wybranych fragmentach.
Na ulicy Staromorzysławskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Działkowej, jednak przejazd autobusów komunikacji miejskiej będzie możliwy w obu kierunkach.
Ulica Kolska od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania ze Świętojańską, będzie drogą jednokierunkową, z wjazdem od Trasy Warszawskiej. Prawy pas jezdni będzie przeznaczony wyłącznie dla autobusów. Na powstałym buspasie autobusy MZK będą się zatrzymywały na przystanku tymczasowym naprzeciwko głównej bramy cmentarza oraz na stałym przystanku Cmentarz Kolska.


 

 
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%