przejdź do zawartości
Aktualności

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. informuje, że w Dniu Wszystkich Świętych 1 listopada 2022 r. uruchamia 2 linie specjalne dojeżdżające do cmentarzy.
Natomiast od piątku 28 października  w godzinach wieczornych, do godzin porannych w środę 2 listopada, wprowadzone zostaną zmiany na trasach linii 58, 68 i 71 w związku z czasową zmianą organizacyjną ruchu i ustanowieniem ruchu jednokierunkowego na ulicy Kolskiej.

Linie specjalne
Linia C1: Cmentarz Komunalny -  Cmentarz Kolska przez Dworzec PKP i z powrotem.
Autobusy w obu kierunkach pojadą 4-5 razy na godzinę, z częstotliwością co około 12 minut.
 
L I N I A C 1 - kursuje 1 listopada na trasie: Cmentarz Komunalny - Cmentarz Parafialny - Popiełuszki - Glinka - Wyszyńskiego - ZSGE - Hala Rondo - Aleje 1 Maja - Dworzec PKP - Dworcowa – Trasa Warszawska - Grunwaldzka - Cmentarz Kolska i z powrotem - Żwirki i Wigury - Wał Tarejwy – Trasa Warszawska i dalej jak w przeciwnym kierunku, zgodnie z załączonym rozkładem. Pierwszy kurs C1 wyruszy z przystanku „Dworzec PKP” o godz. 08:10.
 
Na Kolskiej autobus będzie się również zatrzymywał na tymczasowym przystanku naprzeciw bramy cmentarza.
Linia C2: Poznańska – Cmentarz Komunalny przez Zatorze i z powrotem, z częstotliwością co około 35-45 minut w obu kierunkach.
L I N I A C 2 – kursuje 1 listopada na trasie: Poznańska - Nowy Dwór - Hiacyntowa - Rolna - Szkoła Salezjańska - Rondo Konińskich Cyklistów - Spółdzielców - Wiadukt Pokoju - Sąd Rejonowy - Zatorze – Szeligowskiego – Galeria nad Jeziorem - Torowa - Wiadukt  Przemysła II - Wyzwolenia - Glinka - Popiełuszki - Cmentarz Parafialny - Cmentarz Komunalny i z powrotem, zgodnie z załączonym rozkładem.
Linie specjalne będą woziły pasażerów w godzinach od 8.10 do 18.00.
Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na przystankach.
Przebieg tras linii specjalnych przedstawiają załączone schematy.

Organizacja ruchu z priorytetem dla komunikacji miejskiej
W rejonie konińskich nekropolii przy ulicy Staromorzysławskiej oraz cmentarza przy ulicy Kolskiej, wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu, ustanawiająca ruch jednokierunkowy na wybranych fragmentach.
Na ulicy Staromorzysławskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Działkowej, jednak przejazd autobusów komunikacji miejskiej będzie możliwy w obu kierunkach.
Ulica Kolska od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania ze Świętojańską, będzie drogą jednokierunkową, z wjazdem od Trasy Warszawskiej. Prawy pas jezdni będzie przeznaczony wyłącznie dla autobusów. Na powstałym buspasie autobusy MZK będą się zatrzymywały na przystanku tymczasowym naprzeciwko głównej bramy cmentarza oraz na stałym przystanku Cmentarz Kolska.

Zmiany na liniach komunikacyjnych związane z czasową zmianą organizacji ruchu
 Wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu, spowoduje konieczność modyfikacji tras niektórych linii komunikacyjnych. Już w piątek w godzinach wieczornych, w związku z ruchem jednokierunkowym wprowadzonym na ulicy Kolskiej od Trasy Warszawskiej do skrzyżowania ze Świętojańską, zmienią się trasy przejazdu linii 58, 68 i 71. Przywrócenie poprzedniej stałej organizacji ruchu, nastąpi w środę 2 listopada do godziny 10:00.

- Zmieni się trasa linii 58 w kierunku Brzeźno. Objazd przez Wał Tarejwy i Trasę Warszawską, z pominięciem przystanku "Cmentarz Kolska”. Pasażerów prosimy o korzystanie z przystanku „Europejska” na ulicy Kolskiej pod estakadą. Powrót trasą zgodną z rozkładem.

- Podobnych utrudnień mogą spodziewać się pasażerowie linii 71 w poniedziałek 31 października i w godzinach porannych 2 listopada, jadący w kierunku Brzeźna i dalej. Linia 71 pojedzie objazdem i nie zatrzyma się na przystankach "Wał Tarejwy", "Żwirki i Wigury" i "Cmentarz Kolska". Prosimy o korzystanie z przystanków "Grunwaldzka" i "Europejska". W kierunku Dworzec PKP linia 71 pojedzie trasą zgodną z rozkładem.

- Utrudnienia wystąpią również na linii 68. W kierunku Rumin-Działki autobusy tej linii pojadą z przystanku „Grunwaldzka” przez Trasę Warszawską do ulicy Kolskiej, omijając przystanki „”Wał Tarejwy” i „Żwirki i Wigury”. W kierunku Cmentarz Komunalny linia 68 pojedzie objazdem przez ulice Świętojańską i Europejską do ulicy Kolskiej.

- Dodatkowo 1 listopada linie 64 i 68 w kierunku Cmentarz Komunalny nie będą obsługiwały przystanków „Zakole”, „Okólna” i „Sosnowa”. Z uwagi na tworzące się tam zatory drogowe, trasy tych linii zostaną skrócone i poprowadzone przez ulicę Wyzwolenia, prosto w kierunku cmentarzy.

Komunikacja miejska w dniu 1 listopada będzie bezpłatna!


 
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas