przejdź do zawartości
Aktualności

Linia specjalna LICHEŃ na długi majowy weekend

Podczas weekendu majowego  w dniach od 1 do 3 maja Miejski Zakład Komunikacji w Koninie uruchamia specjalną linię komunikacyjną "Licheń", którą mieszkańcy Konina będą mogli dojechać nią bezpośrednio do licheńskiego sanktuarium. Autobus do Lichenia Starego będzie kursował 4 razy dziennie. Wszystkie kursy z Konina będą rozpoczynały swój bieg z przystanku Dworzec PKP. Zaplanowane są dwa kursy wyjeżdżające z Konina w godzinach przedpołudniowych o 9:00 i 10:45 oraz dwa po południu o 13:00 i 15:00. Kursy powrotne z Lichenia Starego do Konina będą odjeżdżały o 9:45, 11:30, 14:00 oraz 18:00.
Na terenie Konina autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach komunikacyjnych począwszy od Dworca PKP, przez Aleje 1-go Maja, Wyszyńskiego, Glinkę i wszystkie położone przy ul. Jana Pawła II oraz na parkingu kościelnym w Lesie Grąblińskim.Przystanek końcowy linii specjalnej w Licheniu Starym usytuowany został na parkingu przy domu pielgrzyma "Betlejem".
Na linię specjalną Licheń obowiązują bilety takie, jak na pozostałe linie MZK - bilet normalny kosztuje 2,80 zł, a ulgowy 1,40 zł. Honorowane będą również wszystkie bilety okresowe.
Ze względu na ograniczenia pandemiczne, linia specjalna do Lichenia będzie obsługiwana przez autobus przegubowy, w którym zgodnie z limitem może podróżowach maksymalnie 50 osób.
Przypominamy, że pasażerowie komunikacji miejskiej są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką ochronną.

BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas