przejdź do zawartości
Aktualności

Nowa linia specjalna 67 do Sanktuarium w Licheniu

Od najbliższej soboty 26 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Koninie sp. z o.o. uruchamia regularną linię specjalną o numerze 67 do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Stało się to możliwe dzięki współpracy MZK i Miasta Konin z Domem Zakonnym Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu.
Nowa linia będzie kursowała w soboty, niedziele i święta, również te kościelne, które nie są dniami wolnymi od pracy, więc „67” dojedziemy, między innymi, na licheński odpust 2 lipca.
Trasa linii 67 będzie się rozpoczynać  z przystanku Dworzec PKP przez Aleje 1. Maja, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, zatrzymując się na wszystkich przystankach położonych w ciągu tych ulic, z przystankiem docelowym przy Domu Pielgrzyma „Betlejem”. Poza Koninem, linia zatrzyma się tylko na przystanku Las Grąbliński.
Zaplanowaliśmy cztery kursy do Sanktuarium o godzinach: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00 oraz cztery kursy powrotne do Konina o godzinach: 9:45, 11:30,  14:00 i 18:00, podobnie jak podczas majowych testów na tej trasie. To właśnie zbadanie zainteresowania pasażerów pielgrzymujących do licheńskiej bazyliki pokazało, że warto aby takie połączenie znalazło się na stałe w rozkładzie jazdy MZK, bo mimo niesprzyjającej pogody, w długi majowy weekend, frekwencja na linii była bardzo dobra.
Na linię 67 obowiązują bilety, takie jak na pozostałe linie komunikacyjne w cenie: bilet normalny 2,80 zł i ulgowy 1,40 zł oraz oczywiście bilety czasowe i okresowe.fot. Podpisanie umowy między Miejskim Zakładem Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. a Domem ZakonnymZgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Licheniu.
 
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas