przejdź do zawartości
Aktualności

Od 1 stycznia 2022 wchodzi w życie nowa taryfa biletowa na przejazd komunikacją miejską

Od 1 stycznia 2022 wchodzi w życie nowa taryfa biletowa na przejazd komunikacją miejską, która została uchwalona Uchwałą nr 617 Rady Miasta Konina z dnia 27 października 2021 r w sprawie ustalenia opłaty na przewozy osób i bagażu ręcznego lokalnym transportem zbiorowym, świadczonym przez Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. oraz określenia uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.
Zmieniają się ceny wszystkich biletów jednoprzejazdowych oraz okresowych. Ograniczony został też katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów.
Od Nowego Roku za bilet normalny jednoprzejazdowy trzeba będzie zapłacić 3,80 zł a za bilet ulgowy 1,90 zł.
Bilet imienny sieciowy normalny na 30 dni to koszt 90 zł, a bilet całoroczny kosztuje 800 zł i jest ważny na wszystkie linie.
Informujemy, że w Centrum Obsługi Pasażerów, ul. Dworcowej 6 oraz w kiosku biletowym, ul. Grunwaldzka dostępne są bilety uzupełniające, którymi dopełnić można posiadane bilety o niższych nominałach.
Od 1 stycznia 2022 r. uczniowie szkół ponadpodstawowych tracą prawo do bezpłatnych przejazdów i na podstawie ważnej legitymacji szkolnej zostaje im uprawnienie do 50% ulgi.

BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%