przejdź do zawartości
Aktualności

W nowych biletomatach stacjonarnych kupisz bilet bezgotówkowo


5 stacjonarnych automatów biletowych obsługiwanych bezgotówkowo oddaliśmy dziś do użytku naszych pasażerów. Będzie w nich można kupić każdy rodzaj biletu, żarówno bilety jednoprzejazdowe, jak i bilety okresowe, płacąc kartą lub Blikiem.

To dopiero początek inwestycji w infrastrukturę do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Planujemy zainstalować na terenie sieci MZK 6 kolejnych biletomatów stacjonarnych, a już pod koniec kwietnia rozpocznie się montaż urządzeń mobilnych i do końca czerwca 2021, w każdym miejskim autobusie można będzie kupić bilet jednoprzejazdowy.

Automaty biletowe, które uruchomiliśmy, wyprodukowała dla nas forma Mera-Systemy. Są bardzo solidnie i estetycznie zaprojektowane, opatrzone herbem Miasta Konina a ich największą zaletą jest łatwa, intuicyjna obsługa.

Mamy nadzieję, że przez długie lata będą niezawodnie służyły pasażerkom i pasażerom.


Pojawienie się nowych urządzeń biletowych, nie spowoduje, że z mapy naszego miasta znikną punkty, w których użytkownicy publicznego transportu zbiorowego kupowali dotąd bilety. Nadal działały będą nasze kioski biletowe, a w niektórych autobusach wciąż będzie można kupić bilet w biletomacie za bilon. W najbliższym czasie nie przewidujemy możliwości powrotu do sprzedaży biletów przez kierowców.

Nowe biletomaty stacjonarne pojawiły się na przystankach w pobliżu ważnych punktów docelowych naszych pasażerów. Znajdziecie je koło Dworca PKP, na Wyszyńskiego w pobliżu szpitala, na Przemysła II niedaleko Targowicy, na Zatorzy przy ulicy Chopina (przystanek Szeligowskiego) oraz koło Ferio Konin.
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas