przejdź do zawartości
Aktualności

W weekend 24-25 października zmiany organizacyjne na trasach w obrębie V osiedla

W związku ze zmianą organizacji ruchu, polegającą na całkowitym zamknięciu przejazdu przez rondo u zbiegu ulic 11 Listopada, Zakole i Wyzwolenia, od soboty 24 października od godz. 6:00 do poniedziałku 26 października do godz. 5:00, tymczasowej zmianie ulegną trasy 8 linii komunikacyjnych MZK. Przystanki 11 Listopada zostaną na te dni wyłączone z użytkowania, natomiast między przystankami Zakole, Okólna, Sosnowa, Wyzwolenia i Glinka, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.
Zmiany dotyczą linii 50, 52, 57, 59, 60, 62, 63 i nocnej linii 100.
W sobotę linia zastępcza rozpocznie kursowanie o godz. 6:00, z częstotliwością co 20 minut do godziny 9:00 i z częstotliwością co 10 minut w godz. 9:00 – 17:00. Od godz. 17:00 linia znów zmniejszy częstotliwość odjazdów do 20 minut. Rozkład linii zastępczej jest skorelowany z godzinami kursowania innych linii komunikacyjnych na przystankach przesiadkowych Glinka w obu kierunkach.
Podobna będzie częstotliwość kursowania linii zastępczej w niedzielę, z tą różnicą, że pierwsze kursy pojawią się na objeździe już o godz. 5:00.
Zachęcamy naszych pasażerów do korzystania z komunikacji zastępczej i przesiadanie się na regularne linie na przystankach Glinka. Z przystanku po stronie pomnika Kardynała Wyszyńskiego wszystkie linie regularne pojadą w kierunku Centrum, natomiast z przystanku po stronie osiedla Glinka, autobusy pojadą w kierunku Cmentarz Komunalny lub Grójec. Szczegółowe rozkłady jazdy linii zastępczej znajdą się na przystankach oraz na stronie internetowej MZK.
Przebiegi tymczasowych tras linii MZK  oraz linii zastępczej przedstawiają załączone rysunki.BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas