przejdź do zawartości
Aktualności

Wirtualny bilet

???? Wirtualny bilet to bardzo bezpieczny system przypisany do karty płatniczej lub smartfonu. Kupując bilet w biletomacie mobilnym/stacjonarnym pasażer będzie mógł zdecydować jaki bilet wybrać: bilet klasyczny – papierowy czy wirtualny – zapisany na jego karcie płatniczej lub telefonie.
To bardzo proste!
???? Wystarczy wybrać opcję „bilet elektroniczny przypisany do karty płatniczej”. Następnie zapłacić kartą lub blikiem. Urządzenie zamienia numer karty płatniczej i informacje o transakcji w bezpieczny token, który zastępuje bilet papierowy. W razie kontroli wystarczy przyłożyć kartę, smartfon lub smartwatch do czytnika kontrolerskiego, na którym wyświetlają się kupione przez pasażera bilety.
???? Moment zakupu biletu jednorazowego jest równoznaczny z jego skasowaniem, dlatego sugerujemy zakup tych biletów tylko w biletomatach zainstalowanych w autobusach.
Natomiast wirtualne bilety okresowe w biletomatach stacjonarnych, z możliwością wyboru daty aktywacji. Nowy system będzie sprzedawał wszystkie bilety, które obecnie funkcjonują w taryfie przewozowej.
???? To rozwiązanie spełnia rygorystyczne wymagania dla systemów transportowych opracowane przez organizacje płatnicze Mastercard i Visa.
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas