przejdź do zawartości
Aktualności

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 września

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym oraz ze względu na sytuację epidemiczną, od 1 września 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu konińskiej komunikacji miejskiej.

Na wszystkich liniach komunikacyjnych obowiązywał będzie podstawowy rozkład jazdy, co oznacza częstsze kursy. Wrócą tzw. „szkolne” kursy linii 50 i 60 oraz przywrócona będzie linia 54 bis. Dodatkowo kurs linii 60 z Żychlina o godz. 8:05, zostanie przedłużony do Cmentarza Komunalnego. Doraźnie pojawią się również dodatkowe autobusy oznaczone symbolem R, które w godzinach szczytu komunikacyjnego będą wsparciem dla tych linii, w których z powodu ograniczenia dopuszczalnej liczby pasażerów, będzie brakowało miejsca dla wszystkich chętnych. Jeden taki autobus będzie ponadto stacjonował przy Dworcu PKP, by w razie potrzeby podejmować dodatkowe kursy.

Również od 1 września więcej autobusów pojedzie do i z Goliny. I tak do Goliny dojeżdżać będą kursy linii 61 rozpoczynające się z przystanku Wał Tarejwy o godzinach: 7:55, 15:59 i 18:55. W kierunku Konina odjedziemy z Goliny dodatkowymi kursami o 8:30, 16:40, 19:30.

Przypominamy, że w autobusach komunikacji miejskiej nadal obowiązują ograniczenia dotyczące maksymalnej liczby osób, które mogą równocześnie podróżować komunikacją zbiorową. Liczba ta odpowiada 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe, z zastrzeżeniem, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Na wszystkich autobusach MZK umieszczone są informacje zawierające maksymalną liczbę pasażerów, którzy mogą podróżować danym pojazdem. Niestety Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. nie ma możliwości, aby sprawdzać respektowanie tego ograniczenia. Liczymy na odpowiedzialne zachowanie pasażerów i niezajmowanie miejsc siedzących wtedy, gdy połowa z nich, jest już zajęta.

Odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego, to również przestrzeganie wciąż obowiązującego nakazu zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej a także zachowywanie 2 metrów odległości od innych oczekujących na przystanku komunikacyjnym, a jeśli nie da się tej odległości utrzymać – zasłanianie ust i nosa.

BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%