przejdź do zawartości
Aktualności

Zmień samochód na większy! Wybierz komunikację miejską!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który rozpoczyna się już w najbliższą środę, to okazja by przekonywać mieszkańców Konina, do korzystania z komunikacji miejskiej i innych ekologicznych form przemieszczania się.

Jak ważne jest zmniejszenie emisji spalin w mieście, nie trzeba już nikogo przekonywać. Wszystkim nam zależy na jak najlepszej jakości powietrza, którym oddychamy. Ale zmniejszenie liczby samochodów poruszających się po konińskich ulicach, to nie tylko zmniejszenie ilości spalin. Mniej samochodów, to mniej hałasu. Z powodu mniejszej liczby samochodów, poprawia się dostępność miejsc parkingowych. I co równie ważne, a może dziś najważniejsze, mniej samochodów na drodze, to mniej korków.

Żeby wszystkim unaocznić, o ile zmniejszy się liczba pojazdów na drodze, kiedy ich właściciele zrezygnują z jazdy samochodem i wybiorą komunikację miejską, zapraszamy na happening „Zmień samochód na większy! Wybierz komunikację miejską”. 20 września o godz. 12.00 przyjedźcie swoimi samochodami na parking koło Ferio Konin, w pobliże przystanków MZK i razem przesiądźmy się do nowoczesnych autobusów miejskich. Zobaczycie, że nawet w dobie pandemii, kiedy wprowadzone są ograniczenia liczby pasażerów równocześnie podróżujących komunikacją miejską, autobus jest najlepszą, najtańszą i najbardziej ekologiczną formą przemieszczania się po Koninie.

Zapraszamy 20 września w samo południe!

Na pierwszych 100 kierowców, którzy do nas dołączą, czekają niespodzianki.
Przypominamy, że w autobusie komunikacji miejskiej należy obowiązkowo zakrywać nos i usta.
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%