przejdź do zawartości
Aktualności

Festiwal FOCUS NAD WARTĄ 2022

Cieszymy się, że jesteśmy partnerami Festiwalu FOCUS NAD WARTĄ. ❤️????????????️ Uwielbiamy wspierać tak kreatywne inicjatywy kulturalne.
Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2021 roku. Z założenia miało odbywać w się co dwa lata, jednak zainteresowanie Focusem przerosło oczekiwania organizatorów, czyli CKiS- Dom Kultury Oskard oraz Koniński Klub Fotograficzny FF. Okazało się, że lokalny festiwal przyciągnął twórców i publiczność z całej Polski. Zatem 2022 roku nie mógł zostać ominięty ????
FOCUS NAD WARTĄ skierowany jest do pasjonatów fotografii z całej Polski. To ciekawe warsztaty, wystawy, fotospacery, spotkania ze sławami polskiej fotografii oraz bitwa na zdjęcia w formule konkursu fotografii streetowej.
Pierwszego dnia, 17 czerwca, odbył się Fotospacer „Wrażliwość i siła” w przestrzeniach industrialnych.Wieczorem w CKiS – DK Oskard na miłośników fotografii czekała wystawa „PROOF” /PRÓBA/ Tomasza Gudzowatego. Tego dnia w przestrzeni miejskiej pojawiły się ciekawe wystawy fotograficzne członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów, w tym również na płotach naszej zajezdni. Pełen wrażeń dzień zakończony został spotkaniem z Tomaszem Kulasem i Arkadiuszem Uriaszem (fotospacery.pl)
Sobota, 18 czerwca rozpoczęła się warsztatami fotograficznymi w Muzeum Okręgowym w Koninie. Popołudniu w CKiS-DK Oskard rozegrała się FOTOBITWA – konkurs fotografii streetowej. Dzień zwieńczony został w Klubokawiarni NOT CKiS – DK Oskard wystawą i koncertem gitarzysty zespołu Hey, Marcina Żabiełowicza.
Dziś, 19 czerwca odbył się drugi FOTOSPACER „Konin postapokaliptyczny” w przestrzeni przemysłowej i nie tylko.
Festiwal wpisał się już w mapę kulturalną miasta Konina i cieszy się coraz większym zainteresowaniem fotografów i widzów. Jak sami widzicie dużo się działo!
Zdjęcia własne, Epicentrum Kultury oraz uczestników i uczestniczek festiwalu.
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas