przejdź do zawartości

Ekologiczny Konin - rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie sp. z o.o. w ramach projektu „Ekologiczny Konin- rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego” nabył:
  1.  6 autobusów elektrycznych 11-12 m wraz z 3 ładowarkami do ładowania autobusów
  2. 4 autobusy hybrydowe 11-12 m oraz 2 autobusy 17-18m
  3. aplikację do zarządzania flotą pojazdów oraz systemu informacyjnego tablic wraz z systemem dyspozytorskim.
Efektem realizacji projektu jest  poprawa atrakcyjności komunikacji miejskiej i wzrost liczby osób korzystających z jej usług oraz ograniczenie korzystania z transportu indywidualnego. Zakupione autobusy są bardzo nowoczesne, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, Wyposażone są między innymi w monitoring, automaty do sprzedaży biletów, klimatyzację w całej przestrzeni pasażerskiej. Ponadto w każdym autobusie znajduje się panel LCD, wyświetlający trasę oraz kolejne przystanki. Dostawcą wszystkich autobusów oraz ładowarek  jest   firma Solaris Bus & Coach S.A.
Dodatkowo do użytkowania oddana została aplikacja do zarządzania flotą pojazdów oraz systemu informacyjnego tablic wraz z systemem dyspozytorskim, zakupiona również                       w ramach w/w projektu. Jednym z elementów systemu, jaki powstał z myślą o pasażerach komunikacji miejskiej, jest aplikacja OnTime. Dzięki tej aplikacji można sprawdzić położenie pojazdów transportu publicznego, trasę wybranej linii, przesiadki, rzeczywiste odjazdy itd.  Wykonawcą systemu jest firma PIXEL sp. z o.o.
Całkowity koszt projektu wyniósł  30.252.711,00 zł brutto, z czego 20.906.345,00 zł zostało dofinansowane z Unii Europejskiej.
Nr projektu - RPWP.03.03.01-30-0002/16 dla Działania 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Beneficjent – Miasto Konin.
 
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas