przejdź do zawartości
Aktualności

Linia 64 pojedzie nowym wiaduktem kolejowym

Linia 64 zmienia trasę przejazdu i od 12 listopada będzie przebiegała przez nowy wiadukt kolejowy, który połączy ulice Paderewskiego i Wyzwolenia.
Przystanki początkowe/końcowe linii pozostaną bez zmian - Poznańska i Cmentarz Komunalny - zwiększy się natomiast częstotliwość jej kursowania z 17 do 25 kursów dziennie. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zmiany, będą lepiej odpowiadały na potrzeby pasażerów komunikacji miejskiej.

Dzięki zmianie przebiegu trasy i poprowadzenie jej nowym wiaduktem, znacznie skróci się czas dotarcia z Zatorza na V osiedle. Linia 64 nie pojedzie ulicą Przemysłową, ominie więc przystanki Rondo Solidarności i ZSGE. Ich funkcję przejmie w znacznej mierze przystanek Przyjaźni. Mieszkańcy Chorznia czy Zatorza będą mieli znakomity dojazd do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przychodni Med Alko czy Targowiska Miejskiego. Przystanek Przyjaźni z powodzeniem obsłuży również młodzież dojeżdżającą do II Liceum oraz Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych.
Linia 64 będzie się dodatkowo zatrzymywała na nowym przystanku przy ulicy Wyzwolenia, w pobliżu ronda u zbiegu ulic 11 Listopada, Zakole i Wyzwolenia.

Dokładny rozkład jazdy linii 64 znajdziecie na przystankach i oczywiście na naszej stronie internetowej.


 
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%