przejdź do zawartości
Aktualności

Tymczasowa zmiana trasy linii 53 i 55

Jak nas informuje wykonawca budowy połączenia ul. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia, od piątku 16 października od godz. 20:00 wprowadzona będzie czasowa zmiana organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic Przemysłowej i Paderewskiego w Koninie, polegająca na całkowitym zamknięciu dla ruchu kołowego ul. Paderewskiego na odcinku od ulicy Przemysłowej do przejazdu kolejowego. Utrudnienia potrwają do poniedziałku 19 października do godz. 05:00.
W związku z powyższym zmianom ulegną również trasy przejazdu komunikacji miejskiej linii 53 i 55 oraz wyłączone zostanie użytkowanie przystanków Torowa przy ul. Paderewskiego.
Autobusy linii 53 pojadą zmienioną trasą z kierunku Kazimierz Biskupi objazdem, począwszy od Ronda WOŚP przez ulice Chopina, Wiadukt Briański, Spółdzielców, Kolbego, Kolejową, Przemysłową do Ronda Solidarności i dalej już właściwą trasą, przez Dworzec PKP w kierunku Starówki. W przeciwnym kierunku linia 53 pojedzie analogiczną trasą. Pasażerów korzystających dotychczas z przystanków Torowa przy ul. Paderewskiego (okolice Rodzinnych Ogródków Działkowych) prosimy o korzystanie z przystanków Szymanowskiego lub przy Galerii nad Jeziorem.
Natomiast linia 55 pojedzie zmienioną trasą, omijając Zatorze. I tak na czas objazdu linia 55 z kierunku północnego pojedzie ulicą Przemysłową, Kolejową do Dworca PKP, następnie przez Dworcową, Alejami 1. Maja i na Kleczewskiej wróci na swoją dalszą trasę. W przeciwnym kierunku trasa wiedzie tak samo. Linia 55 nie będzie w tym czasie obsługiwała przystanków: Torowa, Szeligowskiego, Zatorze, Sąd Rejonowy i Wiadukt Briański. Pasażerów udających się do i z Zatorza, prosimy o korzystanie z przystanku Dworzec PKP i przesiadanie się na inne linie jadące przez Zatorze.
❗️ Ważne ❗️
Zarówno linia 53, jak i 55 będą się zatrzymywały na trasie objazdu, wyłącznie na przystanku Dworzec PKP, omijając przystanki, które nie są w ich rozkładzie. Rozkład jazdy dla przystanków poza trasą objazdu pozostaje bez zmian.
 
Dokładne trasy przejazdu przedstawiają załączone schematy.
Za utrudnienia przepraszamy.
Tymczasowa zmiana trasy linii 53 i 55
Tymczasowa zmiana trasy linii 53 i 55 1
Tymczasowa zmiana trasy linii 53 i 55
Tymczasowa zmiana trasy linii 53 i 55 2
BIP MZKMiasto KoninFundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoUnia Europejska
© 2020 MZK w Koninie Spółka z o.o.
created by PERSABIO
facebook MZKtwitter MZKNapisz do nas
zamknij okienko
1,5%